Громадські слухання

28 липня 2016 року у районному Будинку культури пройшло громадське обговорення ініційованого міським головою В.М. Мельником питання щодо добровільного об’єднання територіальної громади м. Буринь із територіальними громадами сіл району у Буринську міську об’єднану територіальну громаду відповідно до затвердженого обласною радою перспективного плану.

В громадському обговоренні взяли участь голова районної держаної адміністрації Бойко В.М., міський голова Мельник В.М., депутати Буринської районної та міської рад, представники Слобідської, Дяківської, Клепалівської сільських рад, громадськість міста.

Секретар міської ради Зікратий О.А. ознайомив усіх присутніх із основними положеннями Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», засадами їх бюджетного фінансування, перевагами функціонування таких громад, а також  станом справ зі створення об’єднаних територіальних громад по всій Україні.

Голова районної державної адміністрації Бойко В.М. акцентував увагу присутніх на тому, що лише консолідація бюджетних коштів декількох громад дасть можливість за рахунок власного та залученого з державного фонду регіонального розвитку фінансового ресурсу вирішувати вкрай важливі та злободенні проблеми мешканців громади як то – ремонт доріг, будівництво водогонів, забезпечення належного функціонування закладів охорони здоров’я, освіти, культури тощо. Крім того, об’єднана територіальна громада матиме більше можливостей для залучення інвестиційних ресурсів, а отже для  прискорення свого економічного розвитку.

В ході обговорення думки присутніх розділилися – одні підтримали ідею  об’єднання з суміжними територіальними  громадами, інші, особливо люди старшого покоління, які вже мали негативний досвід укрупнення районів за радянських часів, радили не поспішати з такими доленосними реформами.

Але, в решті решт, обговоривши всі проблемні питання, посилаючись на позитивні приклади життєдіяльності об’єднаних територіальних громад як вітчизняних, так і зарубіжних, зібрання прийняло рішення підтримати ініціативу міського голови Мельника В.М. щодо об’єднання Буринської міської громади із 16 сільськими громадами в Буринську міську об’єднану територіальну громаду.