- Друк
- 15 Липня 2024
ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ
про проведення громадських обговорень проєктів рішень Буринської міської ради «Про перепрофілювання (зміну типу), зміни назви закладів загальної середньої освіти Буринської міської ради»
Оголошується проведення громадських обговорень проєктів щодо перепрофілювання закладів загальної середньої освіти та обговорення відповідних проєктів рішень. (Додатки)
Ініціатор громадського обговорення: Буринська міська рада Сумської області.
Організатор громадського обговорення: Управління освіти, молоді, спорту, культури та туризму Буринської міської ради Сумської області.
Мета проведення громадського обговорення:
врахування думки жителів с. Михайлівки, с.Клепали Буринської громади щодо перепрофілювання( зміни типу) закладів загальної середньої освіти:
- Клепалівської гімназії з дошкільним підрозділом Буринської міської ради Сумської області у Клепалівську початкову школу з дошкільним підрозділом Буринської міської ради Сумської області;
- Михайлівської гімназії Буринської міської ради Сумської області у Михайлівську початкову школу Буринської міської ради Сумської області.
Назва питання винесеного на обговорення:
Проєкти рішень Буринської міської ради: «Про перепрофілювання (зміну типу) та зміну назви Клепалівської гімназії з дошкільним підрозділом Буринської міської ради Сумської області у Клепалівську початкову школу з дошкільним підрозділом Буринської міської ради Сумської області»;
Про перепрофілювання (зміну типу) та зміну назви Михайлівської гімназії Буринської міської ради Сумської області у Михайлівську початкову школу Буринської міської ради Сумської області».
Нормативне забезпечення
Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26, статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»:
- рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники);
- мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.
Реорганізація, зміна типу, ліквідація закладу загальної середньої освіти у сільській місцевості допускається лише після громадського обговорення проекту відповідного рішення засновника, який оприлюднюється не менше ніж за один рік до прийняття відповідного рішення засновника.
Згідно з Конституцією України (статті 143):
«Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції».
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 5 березня 2024 року № 245 «Про внесення змін до Постанов Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 року № 6 і від 27 грудня 2017 року № 1088»:
«За рахунок субвенції не здійснюється фінансування закладів загальної середньої освіти (крім закладів початкової школи), кількість учнів у яких становить:
з 1 вересня 2016 року – менше 25 осіб;
з 1 вересня 2025 року – менше 45 осіб;
з 1 вересня 2026 року – менше 60 осіб.
Період реформ, розпочатий державою, поставив питання реорганізації та закриття шкіл у сільській місцевості. Ця проблема гостра для всієї України і є результатом демографічної кризи, яка спостерігається в державі. З кожним роком кількість учнів в українських школах скорочується, тому й не дивно, що чимало закладів освіти стали напівпорожніми.
Навчальні заклади з нижчою фактичною наповнюваністю класів є найбільш затратними комунальними установами у перерахунку на одного учня.
Тому перед місцевою владою постає питання раціонального розподілу бюджетних коштів, альтернатива утримання таких навчальних закладів (оплату за енергоносії, природний газ, водопостачання, інші послуги, зарплату технічному персоналу) чи переведення дітей до спроможних навчальних закладів і забезпечення якісніших умов навчання завдяки вивільненим коштам.
На сьогоднішній день у вказаних закладах освіти Буринської міської ради спостерігається динаміка на зменшення кількості учнів.
Навчання у повнокомплектному закладі сприяє набуттю учнями навиків спілкування в колективі однолітків, формуванню лідерських якостей, дає можливість повноцінному розвитку здібностей та творчої майстерності. У конкурентному освітньому середовищі у дітей є мотивація до кращих результатів у навчанні. Саме тому створення умов для надання якісних освітніх послуг, що відповідають вимогам чинного законодавства України.
Вартість утримання одного учня у Михайлівській гімназії (за даними 2023/2024 навчального року) становить 80655,00 грн./рік. Вартість утримання навчального закладу – 3952074,00 грн./рік.
Вартість утримання одного учня у Клепалівській гімназії з дошкільним підрозділом (за даними 2023/2024 навчального року) становить 73685,00 грн./рік. Вартість утримання навчального закладу – 3831631,00 грн./рік.
Тож у найближчі роки кількість учнів у закладах освіти зменшиться, але зросте вартість утримання, в тому числі за рахунок зростання ринкових цін на енергоносії.
На сьогодні єдиним оптимальним вирішенням проблеми малокомплектності навчальних закладів є оптимізація мережі, зокрема перепрофілювання таких закладів. Зекономлені кошти будуть спрямовані на придбання навчальної літератури, оснащення кабінетів існуючих закладів освіти сучасним навчальним обладнанням та матеріалами, комп’ютерною технікою, шкільними меблями, мультимедійним обладнанням, облаштування туалетних приміщень, переоснащення харчоблоків, здійснення необхідних капітальних і поточних ремонтів, облаштування спортивних майданчиків, території навчальних закладів.
Процес оптимізації освітньої мережі враховує демографічну ситуацію, прогнозування дитячих контингентів, соціально-економічні умови громади і розглядається в комплексі вибору різних типів закладів і форм організації освітнього процесу: опорна школа, школа відповідного типу, ексернатна, індивідуальна, дистанційна форма навчання тощо. У разі відсутності можливості забезпечити функціонування закладу освіти у населеному пункті з малою кількістю дитячого контингенту, засновник планує забезпечити гарантований підвіз здобувачів освіти до функціонуючих закладів освіти.
Разом з цим, у разі прийняття рішень про перепрофілювання Клепалівської гімназії з дошкільним підрозділом Буринської міської ради, Михайлівської гімназії Буринської міської ради здобувачі освіти будуть забезпечені безкоштовним підвезенням з дотриманням усіх вимог, обладнаними зупинками для очікування шкільних автобусів до найближчого навчального закладу освіти.
Формат, строк проведення громадського обговорення:
Громадське обговорення буде проходити у формі електронних консультацій з 15 липня 2024 року по 14 липня 2025 року (включно).
У зв’язку з продовженням введеного на території України воєнного стану, в зв’язку з російською агресією та відповідно до Указу Президента України №64/2022 від 24 лютого 2022 р., затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» (зі змінами), пропозиції та зауваження приймаються у формі електронних консультацій. Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються у письмові чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені та адреси особи, яка їх подає. Юридичні особи подають пропозиції (зауваження) у письмовій чи електронній формі із зазначенням їх найменування та місцезнаходження.
Також із дотриманням усіх заходів безпеки: публічне громадське ообговорення передбачатиме проведення на базах ЗЗСО засідань за круглим столом, зборів, зустрічей з громадскістю і колективами ЗЗСО.
№ з/п |
Назва закладу освіти |
Дата, час |
Місце проведення |
1. |
Клепалівська гімназія з дошкільним підрозділом Буринської міської ради |
15.08.2024 о 14.00 год. |
приміщення Клепалівської гімназії з дошкільним підрозділом Буринської міської ради |
2. |
Михайлівська гімназія Буринської міської ради |
16.08.2024 о 14.00 год. |
приміщення Михайлівської гімназії Буринської міської ради |
Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення
Адреса: площа Першотравнева, 20, місто Буринь, Сумська область, 41700, Україна, контактний телефон: (05452) 2-46-09,
e-mail: ocvita-burin@ukr.net
Громадське обговорення у формі публічного громадського обговорення проводиться з дня оприлюднення зазначеного інформаційного повідомлення протягом року. Анонімні пропозиції не реєструються і не розглядаються. Пропозиції, розповсюджені через соціальні мережі, до уваги братися не будуть.
Прізвище та ім’я відповідальної особи
Головний спеціаліст Управління освіти, молоді, спорту, культури та туризму Буринської міської ради - Дехніч Таміла Василівна, тел.0951969397, 0997873406
Строк і спосіб оприлюднення результатів обговорення
Звіт за результатами обговорення буде оприлюднено на офіційному вебсайті Буринської міської ради у строки, передбачені чинним законодавством.
Запрошуємо всіх охочих взяти участь в обговоренні проєктів рішень, що будуть внесені на розгляд сесії Буринської міської ради.