Круглий стіл

Протидіяти торгівлі людьми

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми у територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Буринської міської ради відбувся «круглий стіл» за участі заступника Буринського міського голови Сергія ЧЕРЕДНИКА.

Учасники «круглого столу» спеціаліст І категорії відділу охорони здоров’я та соціальних питань виконавчого комітету Буринської міської ради Володимир БОНДАРЕНКО, начальник відділу Буринського бюро правової допомоги Марія БОНДАРЕНКО, директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Буринської міської ради Оксана СЕРГІЄНКО обговорили нормативно-правові акти спрямовані на запобігання вчиненню злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми, забезпеченню прав і свобод та отримання належної допомоги особам, постраждалим від торгівлі людьми, а також зміцненню дипломатичних стосунків України з іншими державами на міжнародному рівні.

Зокрема, мова йшла про дотримання положень Конституції України, міжнародних договорів, ратифікованих Верховною Радою України, Закону України «Про протидію торгівлі людьми», який визначає організаційно-правові засади протидії торгівлі людьми, гарантуючи гендерну рівність, основні напрями державної політики та засади міжнародного співробітництва у цій сфері, відповідних постанов Кабінету Міністрів України.

У зв’язку зі збройним конфліктом на сході нашої держави та агресією РФ проти України, питання, що стосуються торгівлі людьми набувають нових масштабів та є найбільш актуальними. Адже, жертвами торгівців людьми можуть стати як внутрішньо-переміщенні особи, так і громадяни, які залишилися на не підконтрольній Україні території.

Оксана Сергієнко повідомила присутніх про укладання угоди про співпрацю між Буринської міською радою та Громадською організацією «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини», метою якої є визначення умов співробітництва між сторонами у сфері соціального захисту населення, зокрема в напрямку протидії торгівлі людьми, надання допомоги постраждалим особам.

«На жаль, з кожним роком поширюється проблема торгівлі людьми, надто на територіях непідконтрольних Україні. Особливо це стосується українських жінок, які залишилися в Донецькій та Луганській областях. Для вирішення цієї проблеми варто залучати якомога ширше коло фахівців», - наголосив, підбиваючи підсумки засідання за «круглим столом», заступник Буринського міського голови Сергій Чередник.