Безоплатна правова допомога

Любимо, що робимо – це наш девіз! Система БПД 10 років на захисті прав громадян!

Система з надання безоплатної правової допомоги працює для того, щоб кожна людина мала можливість захистити свої права.

2 червня 2011 року прийнятий закон України «Про безоплатну правову допомогу», який відповідно до Конституції України визначає зміст права на безоплатну правову допомогу, порядок реалізації цього права, підстави порядок надання БПД. Саме з цього часу почалась розбудова системи безоплатної правової допомоги, щоб кожен в Україні міг захистити свої права.

Безоплатна первинна правова допомога (БППД) включає в себе такі види правових послуг: надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань; складення заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних); надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації. Право на БППД мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.

Безоплатна вторинна правова допомога (БВПД) включає такі види правових послуг: захист; здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру. Право на БВПД мають категорії осіб, які визначені Законом України «Про безоплатну правову допомогу» та іншими законами України. Суб’єктами права на БВПД є окремі категорії осіб, перелік яких визначено ст. 14 ЗУ «Про безоплатну правову допомогу», насамперед це люди з низьким доходом та люди з інвалідністю, ветерани війни та учасники українсько – російської війни, внутрішньо – переміщені особи, діти, особи, які постраждали від домашнього насильства, інші категорії людей.

Буринське бюро правової допомоги почало свою діяльність 1 вересня 2016 році. Перші кроки бюро були нелегкими, так як організація нова  і мало хто знав, що таке безоплатна правова допомога.

З кожним кроком та зусиллями команди бюро, про нашу систему почали дізнаватись все більше людей, зокрема і про наше бюро. Хочу навести трохи статистики, так, протягом 2016 року нами було прийнято 250 осіб, у тому числі доручень на надання БВПД було 6, із них на адвокатів 4, на фахівців бюро 2 доручення. А вже в 2021 році за п’ять місяців нами було прийнято 600 осіб, які змогли отримати безкоштовну кваліфіковану правову допомогу та видано 23 доручення на складання процесуальних документів та представництво інтересів в суді, із них 1 на адвоката, і 22 на працівників бюро.

На постійній основі нами проводилась правопросвітницька та інформативна робота серед населення. Людям було цікаво, як так, безкоштовні консультації та звернення до суду, при цьому не заплативши за послуги ні копійки, лише сплата судового збору. На даний час у нас іде плідна співпраця з керівництвом ОТГ, сподіваюсь, що і надалі ми будемо співпрацювати та проводити спільні заходи.

Адже об’єднання разом – це початок, триматися разом – це прогрес, спільна робота – це успіх!

bce11669e42781d3b1eb637f37804a68.th.jpg df8c3f44c7c2e869b2b4e23905a66fc5.th.jpg ff8ab79942255636ef5a177ed40a1ccf.th.jpg 027ff55a482605eebf248d9edb4d5458.th.jpg