Про житлову субсидію

Зміни до порядку надання житлової субсидії з 1 травня 2019 року

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848.

У травні 2019 року житлова субсидія призначається на наступний період домогосподарствам, які одержували субсидію у попередньому періоді і у яких відсутня зазначена вище заборгованість зі сплати послуг, у грошовій готівковій формі без подання нових заяви і декларації.

Громадянам, які одержували субсидію в опалювальному сезоніі вона була призначена за рішенням районної Комісії, мають повторно звернутися в травні 2019 року та подати нові заяву та декларацію, зокрема:

• орендарі житла;
  • внутрішньо переміщені особи;
  • домогосподарства, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих осіб;
  • домогосподарства, де є непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;
  • якщо у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства відбулися зміни протягом останнього року;
  • особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства.

З 1 травня 2019 року громадяни, які одержували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2018-2019 років у грошовій формі (безготівковій чи готівковій), і у них відсутня прострочена понад місяць заборгованість за житлово-комунальні послуги, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 гривень) на день звернення за призначенням житлової субсидії, житлова субсидія на наступний строк призначається у готівковій формі (пенсіонери будуть отримувати її на пенсійну картку чи через Укрпошту, всім, хто ще не на пенсії – через Ощадбанк).

Громадянам, які одержували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2018-2019 роківі у них наявна заборгованість з оплати послуг, субсидія на наступний період призначається у грошовій безготівковій формі після вирішення питання з наявною заборгованістю.

Особам, які вперше звернуться за субсидією, вона буде призначенау грошовій безготівковій формі на підставі декларації і заяви, в якій має бути зазначено номер мобільного телефону.

При цьому, якщо за результатами розрахунку розмір субсидії становить більше 5 тис. гривень, така субсидія надається у грошовій безготівковій формі.

Також Положенням передбачено, що за заявою одержувача субсидії, якому вона надається у грошовій готівковій формі, виплата субсидії з наступного місяця після подання заяви може здійснюватися у грошовій безготівковій формі, в якій обов'язково зазначається номер мобільного телефону заявника.

У територіальній громаді прийняття заяв громадян із необхідними документами для призначення житлових субсидій та передачу їх відповідному структурному підрозділу з питань соціального захисту населення здійснює відділ охорони здоров’я та соціальних питань апарату виконавчого комітету Буринської міської ради за адресою: м. Буринь вул. Незалежності, 8.

Відділ охорони здоров’я та соціальних питань
апарату виконавчого комітету Буринської міської ради