Головна | БУРИНСЬКА МІСЬКА РАДА
Панель навігації

Авторизація
Ім`я

ПарольНе пам`ятаєте
ім`я/пароль?

 Відновлення 
Інформація про погоду
Інформаційні банери

СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ ІНФОРМУЄ

Повчальна зустріч: норвежці ділилися досвідом із сумчанами

В офісі обласного центру зайнятості відбулася цікава зустріч з фахівцями з Норвегії Тетяною Максименко та Уле Мартіном, які опікуються соціальною сферою.

Зокрема, вони детально повідали про роботу тамтешньої служби зайнятості. 

Розташована в Північній Європі Норвегія займає лідируючі позиції в списку держав за індексом людського розвитку. Королівство характеризується незмінно високим потоком іноземців, охочих працевлаштуватися на постійній або тимчасовій основі.

Набір документів, потрібних від людей зі спеціальною освітою та тих, хто приїжджає для сезонного працевлаштування, практично однаковий. В обох випадках знадобляться: кольорові фото; копії загальногромадянського і закордонного паспортів; папери, що підтверджують, що заявник має житло на весь термін роботи; трудовий договір (для фахівців) або заповнений бланк пропозиції про працевлаштування (для сезонних робітників).

Середня зарплата в Норвегії - близько п'яти тисяч євро, але третина з цієї суми йде на податки. Високі відрахування виправдані хорошими дорогами, практично повністю безкоштовною медициною, відмінною освітою. Офіційна тривалість трудового дня - сім з половиною годин. За переробки надається добра доплата. Норвежці стверджують, що для їхньої країни характерна егалітарна модель цінностей. Це означає рівні стартові можливості для кожного, незалежно від його походження чи соціального статусу. Однак, дана аксіологічна модель не є егалітарно-колективістською, а поєднана із групово-кооперативними цінностями, де кожен сам шукає власний шлях у суспільстві і добровільно підпорядковує себе вищим цілям, реалізуючи власне призначення у взаємодії з іншими. Корінні мешканці цієї країни переважно неконфліктні. Для них характерна відповідальність, ввічливість, урівноваженість, почуття власної гідності, культура, благородство і привітність.  Практично всі мешканці Норвегії, окрім рідної мови, вільно володіють англійською. Часто зустрічаються й такі, що легко спілкуються німецькою мовою. Норвежці дуже толерантні. Для них кожен – в першу чергу, ЛЮДИНА. І це не залежить з якої нації ти походиш і навіть, якого ти віку. Від норвезьких держслужбовців часто можна почути, що вони – соціал-демократи. Ці люди вірять у соціальне забезпечення всіх нужденних. Вірять у сильну, справедливу державу.