До уваги!

За самовільне підключення – штраф!

Комунальним підприємством «Буринь-теплосервіс» постійно проводяться роботи з виявлення фактів самовільного безоблікового водокористування, а також перевірку наявності у споживачів необхідної технічної документації (технічних умов на приєднання до централізованого водопостачання і водовідведення).

Під час проведення цих перевірок контролерами комунального підприємства «Буринь-теплосервіс» виявлено, що деякі мешканці (споживачі) дозволили собі самовільно підключитися до мереж водопостачання, чим завдають істотної матеріальної шкоди підприємству. Два такі випадки виявлено у серпні поточного року по вулиці Городецька в місті Буринь. За результатами таких обстежень складено відповідні акти та притягнуто винних осіб до відповідальності.

Порядок приєднання

Правилами передбачено, що для приєднання до систем централізованого водопостачання та водовідведення замовнику (споживачу), з метою запобігання настанню негативних наслідків за порушення вимог Правил щодо незаконного приєднання до мереж водопостачання чи водовідведення, перш за все, необхідно звернутися із заявою до комунального підприємства «Буринь-теплосервіс» та отримати технічні умови.

Заборона

Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затвердженими наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 р. за № 190 (надалі – Правилами), чітко визначено, які підключення вважаються безобліковими та які штрафні санкції за це передбачено.

Таким чином, водокористування вважається безобліковим, якщо споживач самовільно приєднався до систем централізованого комунального водопостачання та водовідведення або самовільно користується ними.
Відповідно до вимог Правил, забороняється будь-яке самовільне приєднання об’єктів водоспоживання (у т.ч. будинків) до діючих систем централізованого водопостачання та водовідведення, включаючи приєднання до мереж інших споживачів.

Відповідальність

Так, у п. 3.3 Правил йдеться про те, що в разі самовільного приєднання та безоблікового водокористування виробник (тобто комунальне підприємство «Буринь-теплосервіс») виконує розрахунок витрат води за пропускною спроможністю труби вводу при відповідній швидкості руху води в ній 2,0 м/с та дією її повним перерізом протягом 24 годин за добу. Розрахунковий період при безобліковому водокористуванні встановлюється з дня початку такого користування.

Приклад розрахунку витрат води та нарахування штрафних санкцій

При стандартному діаметрі труби 15 мм і максимальній швидкості води в ній 2 м/с споживання за відповідною формулою розрахунку складає 1,27 куб.м за годину; за добу – 30,48 куб.м; а за місяць доведеться сплатити за 914 куб.м. При затвердженому тарифі для населення 17,59 грн. за 1 куб. м води (по місту Буринь) до сплати буде нараховано 16077,26 грн. в місяць. Відповідно: якщо діаметр труби буде більший, то й сума штрафу збільшиться.

Також п. 3.11 Правил визначено, що витрати, пов’язані з відключенням і можливою ліквідацією пристроїв (споруд), які самовільно зведені і приєднані до систем централізованого водопостачання та водовідведення, оплачуються їх власником, тобто споживачем.

Комунальне підприємство «Буринь-теплосервіс» застерігає своїх споживачів від самовільного приєднання до водопровідно-каналізаційних мереж, адже своїми діями ви завдаєте збитків підприємству, яке є комунальною власністю (тобто власністю громади), та в такий спосіб створюєте передумови для погіршення загального стану водопостачання, що становить загрозу для суспільних інтересів у цілому. Тому звертаємось до жителів міста Буринь та сіл Червона Слобода, Чумакове, Дич, а також керівників підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, які свого часу самовільно підключилися до комунальних мереж водопостачання та водовідведення та не мають особового рахунку, з метою уникнення сплати значних штрафних санкцій звернутися до комунального підприємства «Буринь-теплосервіс».

Ми працюємо щоденно, крім вихідних, за адресою: м. Буринь, вул. Набережна, 9, тел. 2-29-62 (графік роботи: 08.00-17.15 год., обідня перерва 12.00-13.00 год.).

Водночас працівники КП «Буринь-теплосервіс» й надалі продовжуватимуть проводити роботи з метою виявлення несанкціонованих підключень до комунальних мереж.

Комунальне підприємство «Буринь-теплосервіс»