Головна | БУРИНСЬКА МІСЬКА РАДА
Панель навігації

Авторизація
Ім`я

ПарольНе пам`ятаєте
ім`я/пароль?

 Відновлення 
Інформація про погоду
Інформаційні банери

ФОРУМ

Організація надання соціальних послуг та здійснення різних видів соціальних виплат – одні із основних напрямів роботи об’єднаних територіальних громад

10 липня за сприяння Сумського регіонального відділення Асоціації міст України відбувся форум з головами ОТГ Сумської області на тему «Формування інтегрованої системи соціальних послуг в умовах децентралізації: сучасна практика та перспективи». Участь у заході взяли і представники Буринської міської об’єднаної територіальної громади.

Заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко у своєму вистпі наголосила, що важливим аспектом в роботі органів соціального захисту населення є організація надання соціальних послуг в об’єднаних територіальних громадах та здійснення різних видів соціальних виплат. «Саме ці два напрями роботи мають здійснюватися таким чином, щоб максимально врахувати потреби громади та інтереси. Проведення дієвих реформ на місцях має велике значення», - наголосила заступник голови обласної ради і закликала усіх до мудрості, виваженості та справедливості.

Заступник голови облдержадміністрації Іван Боршош акцентував увагу на важливості теми заходу в сучасних умовах, адже у Сумській області вже створено та діють 29 об’єднаних територіальних громад. «У будь-якій країні, де добре розвинений соціальний захист, він ґрунтується на трьох китах: солідарність, субсидіарність та інтеграція послуг. Остання завжди починається з соцпрацівників на місцях», – зазначив він.

Під час виступу Валентина Соболєва, начальник відділу соціальних гарантій Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, наголосила на моделі «Адміністрування та надання послуг із соціальної підтримки населення за принципом єдиного вікна», яка забезпечить надання комплексних соціальних послуг населенню

Заступник директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Людмила Мусіяка розповіла про особливості та деякі можливі труднощі реформи в галузі соціального захисту в умовах децентралізації влади.

У свою чергу представники Березівської ОТГ поділилися досвідом, як галузь соціального захисту населення розвивається у їхній громаді, розповіли про впровадження пілотного проекту інтегрованої системи соціального захисту населення та для наочності навели конкретні приклади їх досягнень.

Під час форуму говорили про різні аспекти соціальної підтримки населення, зокрема про захист сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах, про соціально-правовий захист сімей, про надання послуг із соціального страхування в ОТГ, про громадську безпеку населення громад. Особливу увагу учасники форуму приділили взаємодії служби зайнятості та органів Пенсійного фонду України з ОТГ, сільськими та селищними радами.

Загалом форум пройшов активно та конструктивно, кожен учасник виніс для себе корисну інформацію та уже завтра зможе втілювати її у своїх ОТГ.

 

Відділ охорони здоров’я та соціального захисту
апарату виконавчого комітету міської ради