Служба зайнятості інформує

ДЛЯ ВИШІВ СУМЩИНИ ПОГОДЖЕНО ОБСЯГ ПРИЙОМУ ЗА ДЕРЖАВНИМ ЗАМОВЛЕННЯМ

На базі Сумського обласного центру занятості 2 та 3 березня відбулася співбесіда між владою, обласним центром зайнятості, представниками вищих навчальних закладів області, за підсумками якої погоджені конкурсні пропозиції обсягу прийому за державним замовленням та випуску фахівців з вищою освітою у 2018 році.

Заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Микола Подопригора зазначив, що пропозиції сформовані з урахуванням середньострокового прогнозу потреби у фахівцях на ринку праці, що складається за участю органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та соціальних партнерів.

Директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія Гробова відмітила, що під час погодження пропозицій було враховано регіональну чисельність випускників закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.

За словами директора обласного центру зайнятості ринок праці має свої, продиктовані часом, особливості. Нині спостерігається стійка тенденція невідповідності попиту і пропозицій між випускниками вишів й потреб роботодавців, тому й виходить, що, певна частина, отримавши диплом, прямує до центрів зайнятості. Тож збалансувати відповідність регіонального ринку освітніх послуг та ринку праці й покликані такі співбесіди. Увага присутніх була акцентована й на вагомості співпраці служби зайнятості із закладами вищої освіти з метою надання кваліфікованої консультативної допомоги випускникам щодо вакантних робочих місць. У ході засідання конкурсні пропозиції обсягу прийому та випуску фахівців з вищою освітою у 2018 році погоджено заступником голови Сумської обласної державної адміністрації Миколою Подопригорою, директором Сумського обласного центру занятості Володимиром Підлісним та директором Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторією Гробовою.