ПРОЕКТ «Я МАЮ ПРАВО!»

ПРОЕКТ МІН’ЮСТУ «Я МАЮ ПРАВО!»: ПІВРОКУ УСПІШНОЇ ІНІЦІАТИВИ

Рівно півроку тому Мін’юст запровадив загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» та успішно його реалізує. Органи юстиції активно переходять на сучасні європейські формати роботи, а проект напряму показує кожному громадянину – закони в Україні працюють.

Спеціалісти юстиції Сумщини від старту проекту на початку серпня вже здійснили 48 виїздів до районів області. За цей час юристи мобільних робочих груп почули чимало проблем, які турбують громадян, та активно їх вирішують не у кабінетах, а безпосередньо на місцях, що ще раз доводить, що юстиція – відкрита для людей.

Крім того, свої плоди принесла і робота оперативного штабу із забезпечення прав та свобод власників земель і збіжжя. Спільна робота облдержадміністрації, органів юстиції та правопорядку, а також представників аграрних спільнот допомогла не допустити цьогоріч випадків аграрного рейдерства на Сумщині, на відміну від минулих років. Крім того, на «гарячу лінію» штабу на даний час надійшло 59 дзвінків від громадян, які потребували правової допомоги, і отримали її. Відтак, ситуація з аграрним сектором постійно під пильним контролем.

Нагадаємо, мета загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» – сформувати нову правову свідомість шляхом інформування громадян про їхні права та механізми їх захисту. Відтак, органи юстиції Сумщини продовжують робити все, аби їх освітня місія сприяла залученню українців до правової активності та правосвідомої поведінки.