Служба зайнятості інформує

Служба зайнятості Сумщини
укомплектовує кадрами підприємства «Укроборонпрому»

Державний концерн «Укроборонпром» та Державна служба зайнятості України налагодили системну співпрацю – цього року вже працевлаштовано більше тисячі осіб, ще понад 2 тисяч отримали роботу торік. Всі вони мають необхідну кваліфікацію та потрібні для українського обороно-промислового комплексу.

На Сумщині чотири підприємства «Укроборонпрому» - у Шостці та Конотопі. За 7 місяців нинішнього року ці підприємства потребували біля 300 вакансій, на сьогодні укомплектовано з допомогою служби зайнятості майже всі.

За словами директора Сумського обласного центру зайнятості Володимира Підлісного, одним із найважливіших завдань в оборонно-промисловому комплексі України є збереження кваліфікованих кадрів, залучення молодих та амбітних спеціалістів, повернення престижу технічному напрямку роботи. Служба зайнятості допомагає з добором кадрів, сприяє забезпеченню українців роботою.

«Приміром, на Конотопський авіаремонтний завод «Авіакон», Шосткинський державний науково-дослідний інститут хімічних продуктів, казенні підприємства Шостки «Імпульс» та «Зірка» служба зайнятості допомогла віднайти фахівців з унікальними компетенціями, що колись вже працювали в оборонно-промисловому комплексі області. Через роки розпаду та непрацездатності більшості підприємств люди зневірились і навіть не подавались до кар’єри за фахом. Нині вони повернулись до роботи, знайшли нові робочі місця на цих підприємствах та працюють задля забезпечення української армії необхідним. Цього року тут знайшли роботу слюсарі з ремонту автомобілів, слюсарі-складальники літальних апаратів, техніки, комплектувальники авіаційної техніки, стрільці, випробувачі агрегатів, приладів та чутливих елементів, інженери-конструктори, свердлувальники, монтажники санітарно-технічних систем і устаткування, трактористи, налагоджувальники контрольно-вимірювальних приладів та автоматики, пробовідбірники, фрезерувальники, токарі, кухонні працівники тощо. Плідна спільна робота щодо укомплектування кадрами ОПК області продовжується», - розповідає В.Підлісний.

Сьогодні підприємства оборонно-промислового комплексу Сумщини відчувають потребу в таких спеціальностях як гідрогеологи, інженери-конструктори, слюсарі з механоскладальних робіт, пресувальники (хімічне виробництво), слюсарі з ремонту устаткування котельних та пилопідготовчих цехів, складальники виробів, токарі.

З усіма підприємствами оборонно-промислового комплексу Сумщини обласний центр зайнятості уклав угоди про довготривалу співпрацю, що сприяє оправному укомплектуванню необхідних кадрів. Роботодавці беруть участь у заходах, які організовує служба зайнятості: семінари, міні-ярмарки вакансій, презентації. На замовлення роботодавців підприємств ОПК обласний центр зайнятості готує необхідних для них спеціалістів, перенавчає їх на власній базі – в центрі професійно-технічної освіти.

До відома тих, хто шукає високооплачувану роботу: сотні працівників скористалися електронною системою кадрового резерву та приєдналися до 80-тисячного колективу Державного Концерну «Укроборонпром». Сьогодні ресурс містить вже понад 1 500 резюме спеціалістів. Всю інформація щодо побудови кар’єри в Концерні можна знайти на сайті Державного Концерну «Укробронпром» у відповідному розділі.

Нагадаємо також, що Державний концерн «Укроборонпром» нещодавно заснував у місті Вінниця нове підприємство – ДП «Електричні системи». Це 10 мільйонів євро інвестицій, майже 2 тисячі нових робочих місць та ринкові умови оплати праці. Робота по організації роботи підприємства проводиться спільно зі службою зайнятості України.