День Героїв Небесної Сотні

20 лютого День Героїв Небесної Сотні

Щороку 20 лютого в Україні відповідно до Указу Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» відзначається День Героїв Небесної Сотні, як данина пам’яті великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Саме у ці дні, під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Майдану. Наступного дня, 21 лютого 2014 року, офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього ж дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною сотнею», а під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня «Пливе кача...», яка стала українським народним реквіємом.

104-м Героям Небесної Сотні посмертно присвоєно звання Героїв України, а троє іноземців (громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані) посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.

17 лютого 2021 року, напередодні роковин розстрілів на Євромайдані, Верховна Рада України ухвалила постанову, що визначає Революцію Гідності одним з ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи.

За ініціативи та безпосередньої підтримки міського голови у місті Буринь відкрито Меморіальний знак Героям Небесної Сотні та полеглим землякам за незалежність України, а згодом біля Будинку культури розміщено і пам’ятну дошку Героям Небесної Сотні.

У День Героїв Небесної Сотні ми маємо віддати шану тим, хто пожертвував найціннішим заради нашого майбутнього. Три страшні дні з 18 до 20 лютого 2014 року залишаться у пам’яті українців назавжди.